Léto v pohybu se značkou Enrico Benetti

Ve světě, kde se překrývá ležérní a elegantní styl, jsou sportovní módní doplňky absolutní nezbytností. To, v jakém poměru tyto kreace kombinovat, moc dobře ví značka Enrico Benetti, která v letošní pánské kolekci vsadila právě na sportovní design. A pokud i vy holdujete expresivním kombinacím, tak pokračujte ve čtení.

Léto v pohybu se značkou Enrico Benetti

Pánské sportovní batohy a cestovní tašky jsou nejen praktickými doplňky, ale také stylovými prvky. A výběr vhodného batohu či tašky je důležitý z hlediska komfortu, funkčnosti, ale samozřejmě i designu. Při nákupu tedy zohledněte všechny své potřeby. Pokud vybíráte nový doplněk pro sportovní aktivity, měl by nabízet oddělené prostory, kvalitní zipy nebo nastavitelné popruhy. Design a barvy by ale také měly být brány v potaz. Černá, modrá nebo šedá budou vždy populární, ale zkuste zvážit také odvážnější varianty s moderními vzory či výraznými barevnými odstíny. S nimi totiž doslova zazáříte.

Sportovní doplňky k elegantnímu dress codu? Jde to! A ladí to!

Ztvárnit ideál sportovního a ležérního outfitu zároveň může být náročné. Ale výsledek za tu námahu rozhodně stojí. Vždyť na tuto léty ověřenou kombinaci sází i módní návrháři a celebrity. Kombinování sportovních doplňků s elegantním outfitem je totiž zajímavým způsobem, jak vytvořit kontrast a přidat do vašeho vzhledu zajímavý prvek. Navíc, móda je subjektivní, a díky tomu můžete stvořit osobitý styl podle svých vlastních preferencí. Začněte tedy experimentovat a vnímejte, co vám nejlépe vyhovuje a co vám dodává sebejistotu. A zde je několik základních tipů, kterých je dobré se vždy držet.

  • Jemné sportovní doplňky: Místo výrazných sportovních doplňků zvolte jemné a decentní kousky. Například jednoduché sportovní hodinky, náramek nebo řetízek s minimalistickým designem. Ty dodají svěží a moderní nádech, ale nebudou se příliš bít s elegantním oblečením.
  • Konzistence stylu: Snažte se udržet určitou konzistenci stylu. Pokud máte elegantní oblečení, vybírejte sportovní doplňky, které jsou spíše konzervativnější a minimalistické, než příliš výrazné a hravé. Například k elegantnímu obleku můžete zvolit elegantní sportovní hodinky se stříbrným nebo černým řemínkem.
  • Barvy a materiály: Zaměřte se na barevnou a materiálovou harmonii. Vyberte doplňky, které buď ladí s barvami vašeho outfitu, nebo zvolte kontrastní barvy pro výraznější efekt. Pokud na sobě máte například business casual dress code, můžete zkusit vsadit sportovních doplňky v sytých barvách. Pokud obvykle nosíte pouze elegantnější košili, například s džínami, kombinovat je můžete s prvky v naturálních barvách a ve futuristickém designu.
  • Vhodný příležitost: Nezapomeňte zvážit i vhodnost dané příležitosti. Například pro formální akce byste měli zvolit spíše subtilní sportovní doplňky, zatímco pro neformální události můžete být kreativnější.
  • Sportovní obuv: Pokud se rozhodnete pro svěžejší pojetí vašeho classy stylu. Nemusíte zústávat pouze u doplňků, ale můžete se zaměřit i na volnočasovou obuv. Například bílé kožené tenisky mohou skvěle ladit s elegantními kalhotami a košilí.
  • Sebevědomí: Nejdůležitější je ale cítit se ve svém outfitu pohodlně a sebevědomě. A pokud jste odvážnější, nemusíte se bát ani extrémně odvážných kombinací. Vždy ale s vkusem.

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a láska k módě se u ní začala projevovat již v dětství, kdy s chutí bojkotovala každý počin ranné devadesátkové módy. Orientuje se především na psaní článků, ale také případových studií a e-booků. Největší módní inspirací pro ni je Francie a Skandinávie.

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Podívejte se na náš facebook

Hlídejte si tajné slevy a akce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.