Využíjte slevu 20 %s na Emily & Noah! V košíku zadejte slevový kód EMILYNOAH20 Do konce akce zbývá 1d 14h 40m

Zavřít

Každý má svůj příběh

V roce 2014 se začal psát ten náš

Vize

Kabelky, tašky a ostatní módní doplňky tvoří již několik let součást našich životů. Naším snem je být i nadále součástí velkého světa módy a udržet si pozici předního prodejce módních doplňků v České republice. Stejného výsledku si přejeme dosáhnout také na Slovensku. Chceme být stále takoví, jaké nás znáte. Chceme být ti, na které je spoleh a vždy dodají včas kvalitní, jedinečné a precizně zabalené zboží. To je náš cíl a my za ním jdeme a půjdeme!

„Neustále jdi. Je možné, že o úspěch zakopneš, když to nejméně očekáváš. Ale nikdy o úspěch nezavadíš vsedě.“ — Charles Franklin Kettering

Náš příběh

Znáte tu o dvou bratrancích, kteří se vydali do světa módy?

Jaro 2014

Nápady se rodí v posilovně

Vše začalo na jaře roku 2014. Já, tehdy jednadvacetiletý, Jarek a můj bratranec a kamarád Radek, jsme se rozhodli započít něco, co naše životy později otočilo hlavou vzhůru. Již od malička jsem byl blázen do počítačů a všeho kolem nich. Kromě klasických mladických brigád jsem kódoval a programoval pro menší i větší společnosti, čímž jsem, jako poměrně mladý, získal mnoho zkušeností s tvorbou internetových obchodů. To Radek šel od počátku jiným směrem. Několik let prodával dřevěné předměty k dekoraci. Obchodní duch a smysl pro komunikaci s lidmi se v něm nezapře. Vždy byl ten, který vše bez problémů vyřešil, domluvil a zařídil. To, že jsme každý úplně jiný, se později stalo naší největší silnou stránkou.

Oba jsme věděli, že chceme podnikat na internetu. Vše dostalo nový rozměr, když jsme jednou cvičili v posilovně. Řekli jsme si: „tak jdem do toho!“. Ale! Co začít prodávat? Co by nás bavilo? Co by mohlo fungovat? Otázek bylo až až. A pak nám to došlo! Kabelky! „Vždyť každá žena potřebuje kabelku a nejednu,“ říkali jsme si. K tomu nějakou tu peněženku. No a předmět podnikání byl na světě.

Radek se po hlavě vrhl do hledání vhodných značek, které bychom mohli nabízet a v hlavě už se mu pomalu začala rodit strategie, kterou se budeme ubírat. To já jsem zase urychleně zaregistroval doménu kabelecky.cz a koupil již hotovou šablonu e-shopu, kterou jsem si postupně začal upravovat k obrazu svému.

Oba plní nadšení a očekávání jsme se vrhli do světa podnikání. Začátky ale byly, jak už tomu tak bývá, trochu složitější, než jsme si v posilovně vysnili.

V kapse každý 50 000,- Kč, které jsme s očekáváním vložili do naší první objednávky. Tu jsme si, téměř neznalí světa zahraničního obchodu, nechali poslat lodí z ciziny. Zhruba měsíc jsme netrpělivě čekali, až přijde naše první zboží. A přišlo! Pak následovala ta těžší část – zboží prodat. To se nám sice podařilo až po čase, ale my se nevzdávali. S vidinou lepších zítřků jsme již v průběhu objednávali další a další zboží, až se nám začala sbírka kabelek pomalu rozrůstat. Objednávky naštěstí také.

Nelehké pro nás byly začátky i v osobním životě. Pro naše okolí nebylo jednoduché pochopit, do čeho se to vlastně pouštíme a že to myslíme smrtelně vážně. Možná si představovali, že z jejich kluků budou promovaní inženýři. S touto představou se ale museli rozloučit a nechat nás jít vlastní cestou. Nikdy nezapomenu, když s námi maminka jela poprvé k paní účetní. Větu „jen ať si ti naši kluci hrají, prodají pár kabelek a bude“, si pamatujeme dodnes. Po čase se ale právě maminka stala jednou z našich největších fanynek.

Jaro 2015

Dospěli jsme!

Hned po Vánocích jsme usoudili, že naše nabídka není taková, jakou bysme si představovali . Že jednoduše chceme našim zákazníkům nabídnout něco, co jinde nenajdou. Nechtěli jsme podnikání postavit na předražených kabelkách, ale zároveň ani na levných kabelkách, které najdete v kdejaké tržnici. A tím to vzniklo! Začali jsme se soustředit na tzv. „zlatou střední cestu“, tedy kvalitní a originální produkty méně známých značek za přijatelnou a kvalitě odpovídající cenu. Jako první jsme narazili na dodavatele značky Hexagona a Enrico Benetti, jejichž produkty pro Vás hrdě nabízíme dodnes.

Dobře, značky bychom měli, ale! Jak je prodat na webu bez produktových fotografií? Nemožné. Vždyť pořádné fotky jsou pro e-shop základ. „No nic, nafotíme si je sami,“ řekli jsme si. Vzali jsme bílou desku, vyfotili kabelku obyčejným foťákem, trochu upravili a šup s tím na web. Upřímně, fotografie vypadaly strašně a věděli jsme, že u tohohle zůstat nemůžeme. Co dál? Koupíme osvětlení!“ (nepomohlo). „Objednáme fotografa!“ také nic. Zcela vyčerpaní jsme se rozhodli pro zásadní krok!

Léto 2015

Pořádné fotografie jsou klíčem k úspěchu.

Zcela vyčerpaní jsme se v létě roku 2015 konečně odhodlali a koupili pořádnou mašinu, která vše udělá za nás. A za nic na světě bychom ji nevyměnili. Posunuli jsme se o velký kus dále a naši zákazníci mají na e-shopu spoustu precizních fotografií, díky kterým vědí, co kupují. Parádní vychytávkou této mašinky jsou také fotografie 360°.

Podnikání šlapalo a nám se dařilo čím dál víc. Více objednávek, více značek, vše šlo podle plánu. Ale kam s tím zbožím? Kabelky na každém rohu našich dvou rodinných domů a zboží přibývalo. A o chaosu a neustálém hledání, přenášení a brodění se zbožím ani nemluvě. Přestože naše rodiny pro nás byly velkou oporou a poskytly nám snad všechny volné prostory, které měly, věděli jsme, že takhle to dál nejde.

Jaro 2016

Naše nové království – garáž

Jak jsme vyřešili prostory? Věděli jsme, že do pronájmu nechceme a peníze na něco svého jsme neměli. Naštěstí nám zase pomohli rodiče. Vyklidili jsme garáž o rozměru 60m2, nakoupili levné regály v ikei a jelo se dál! Objednávek přibývalo a my jsme museli udělat další životní krok. Zaměstnat se pouze na půl úvazek a zbytek času věnovat kabelkám. Práci nám značně ulehčila také naše nová posila – sestra Monča, která se s chutí a elánem jí vlasním vrhla do práce. Díky ní jsme měli více prostoru na další rozvoj, nakoupili jsme další značky a posunuli se na novou úroveň.

Podzim 2016

Nová spolupráce

Další zlomový okamžik nastal na podzim roku 2016. Značky, které jsme dříve znali jen z televize a koukali na ně s otevřenou pusou, se nyní staly našimi partnery. Se zástupci Calvin Klein a Tommy Hilfeger jsme se sešli v Salzburgu a hned udělali i první objednávku zboží, které dodnes hrdě nabízíme našim zákazníkům.

Červenec 2017

Naše značka Hanio

V léte 2017 jsme se rozhodli nabízet našim zákazníkům pánské kravaty a motýlky pod vlastní značkou – Hanio. Což se později ukázalo jako velmi dobré rozhodnutí, neboť pánové si tyto doplňky opravdu oblíbili.

Srpen 2017

Garáž je nám malá

Dříve obrovská garáž už praskala ve švech a my při každém příjmu zboží hledali skulinku, do které bychom jej uskladnili. Věděli jsme, že se zase musíme posunout o krůček dál. Později jsme zjistili, že to bude spíše velký KROK. Ale jak to vyřešit? O zboží byl zájem a my nevěděli, kam ho uskladnit. Museli jsme omezit objednávky nového zboží a soustředit se na to, co máme na skladě. „Přestat objednávat zboží?“ to by byla cesta do pekel. Proto jsme urychleně začali hledat nové prostory. Do pronájmu jsme nechtěli a proto byly jen dvě možnosti – sklad koupit nebo vybudovat.

Zima 2017

Štěstěna se usmála – máme sklad!

Jako zázrakem jsme našli prostory – naši novou halu. A přímo v Brně – Chrlicích. Ano, nevypadala zprvu vůbec podle našich představ. Vzpomínám si, jak mě zamrazilo, když jsem do té ruiny poprvé vešel. Desítky let nevyužívaný prostor, domov bezdomovců a ráj sprejerů. To měl být náš vytoužený sklad. Ale šli jsme o toho! Koupili budovu a věděli, že není cesty zpět.

Před námi ale najednou stálo tolik práce, že jsme si to nedovedli ani představit. Kabelky musely jít chvíli stranou a my jsme začali zvelebovat. Bourání, okna, střecha, sádrokarton, omítky, topení, voda, podlahy......všechno od začátku. Naštěstí jsme ale měli po ruce tým našich zkušených tatínků a řemeslníků, kterým za všechnu tu dřinu patří velký dík.

Jaro 2018

Rok 2018 ve znamení nových značek

Celý rok 2018 pro nás byl klíčový z hlediska navázání nových obchodních spoluprací. Ze začátku o nás dodavatelé neměli příliš zájem a nechtěli se s námi bavit. To se ale díky bohu zlomilo a my se můžeme pyšnit spoustou skvělých dodavatelů, se kterými máme velmi dobrý vztah a hrdě a s čistým svědomím našim zákazníkům nabízíme jejich produkty. Za všechny můžu jmenovat například: Bugatti, Calvin Klein, Doca, Enrico Benetti, Facebag, Hexagona, Katana, Lagen, Lerros, Pierre Cardin, Tamaris, Tommy Hilfiger.

Duben 2018

Náš nový web

Tento měsíc pro nás byl opravdu vyjímečný! Po letech šablonového e-shopu jsme spustili zbrusu nový web přímo na míru. Hurááá konečně se nemusíme přizpůsobovat žádné šabloně – máme plnohodnotný e-shop, na kterém si můžeme upravit téměř cokoli. A o tom, že je náš web opravdu vymazlený se můžete přesvědčit sami. Inteligentní vyhledávání, responzivní design, podrobné popisky zboží, to vše je samozřejmostí. Přečtěte si o našem moderním webu více zde, jsme na něj opravdu hrdí.

Říjen 2018

Děkujeme rodino!

Po roce práce můžeme konečně říct: „Máme halu!“ a tím 300m2 nových skladovacích prostor. Největší změna za dobu existence naší firmy je tady. Jdeme stěhovat! Čekaly nás celé 3 dny převážení, ukládání a třídění zboží, do kterého se zapojila celá naše široká rodina. Kdo měl ruce, nohy – stěhoval. Přiznám se, po těch 3 dnech jsme kabelky už nechtěli ani vidět, ale věděli jsme, že to má smysl. Tímto moc děkujeme celé naší rodině za pomoc a ochotu nejen při samotném stěhování. Bez Vás bychom to nezvládli!

Listopad 2018

Hala je hotová

Zboží naskládané v obrovských regálech, balící místnost připravena, kuchyňka vybavená a plně funkční, kancelářské prostory také připraveny. Dokonce i s krásným výdejním okýnkem, zrcadlem a počítači. Na tohle jsme opravdu hrdí. Naše práce je konečně vidět a my si můžeme oddychnout a začít se opět naplno věnovat podnikání. Konečně máme zázemí a hlavně tak drahocenný prostor, díky kterému u nás nyní najdete mnohem šírší výběr zboží, zejména kufrů, které jsme si dříve nemohli dovolit. To ale není všechno. Díky krásným novým prostorám jsme se také rozhodli konečně otevřít naši výdejnu, do které si můžete přijít zboží vyzkoušet, prohlédnout a odnést dříve, než by Vám ho doručili naši dopravci.

Prosinec 2018

Máme Zásilkovnu

Od prosince 2018 si u nás můžete vyzvednout balíček přes Zásilkovnu. Připravili jsme regál a denně přijímáme i odevzdáváme spoustu balíčků. Musíme se přiznat, že takový zájem jsme ani nečekali. Někteří si s balíčkem dokonce odnesou i novou kabelku či tašku, za což jsme samozřejmě nesmírně rádi. A pokud byste chtěli o naší zásilkovně vědět více, mrkněte se zde.

Leden 2019

Rosteme jako z vody

Nové zboží, e-shop a hlavně nové prostory nám prospěly. Rosteme jako z vody a již delší čas si držíme pozici předního prodejce kabelek a pánských tašek v České republice. A co dál? Konečně pro Vás můžeme nakoupit spoustu kufrů o kterých se nám dříve mohlo jen zdát.

Jaro 2019

Rozšiřujeme sortiment

Začátek roku 2019 byl ve znamení rozšiřování sortimentu. Prostory máme, tak proč je nevyužít na maximum a rozšířit tak naši nabídku o další exkluzivní značky. Navázali jsme řadu nových spoluprací a výsledkem jsou nové značky jako Always Wild, David Jones, Emily & Noah, Greenwood, Marina Galanti a Suri Frey které se, jak se s odstupem času ukázalo, líbí také vám.

Červen 2019

Už jsme i na Slovensku

Další sen jsme si splnili v červnu 2019. Již delší dobu jsme chtěli expandovat na Slovensko. Nebylo to ale tak jednoduché: přeložit celý web, zboží, přizpůsobit vše novému trhu. Ale povedlo se. Nyní mají Slováci vlastní mutaci našeho webu pod doménou kabelecky.sk a my si můžeme udělat další fajfku v seznamu našich podnikatelských snů a cílů.

Jaro 2020

Covid nám dává co proto

Začátek a následný vývoj pandemie Covid-19 v ČR byl šokem nejen v našich osobních životech, jako asi pro každého z nás. Do velké míry to totiž ovlivnilo také naše podnikání. Přestože máme to štěstí a většinu našeho zboží prodáváme online, zájem našich zákazníků byl ze začátku pandemie téměř nulový. Zabalili jsme denně pár balíčků a jen s obavami čekali, co bude dál. Naštěstí se situace po několika týdnech vrátila do „normálu“ a i přes trvající pandemii byl postupem času zájem o naše zboží, vzhledem k zavřeným obchodům, ještě mnohem vyšší než dříve. Tímto bychom chtěli poděkovat našim zákazníkům, že stáli při nás a díky nim můžeme v podnikání pokračovat, což není samozřejmostí. Přestože pro naši firmu byl covid finančně přínosný, doufáme, že už tato situace nikdy nenastane. Jsme nesmírně vděční za to, že jediné, co nám po covidu zbylo, je sklad plný cestovních kufrů, kterými jsme se v dobré víře předzásobili na letní sezónu.

Duben 2020

Můžete platit online!

Každým dnem vylepšujeme náš e-shop po malých krůčcích, kterých si na první pohled ani nevšimnete. Výsledkem je ale stále uživatelsky přívětivější web, jehož cílem je zprostředkovat zákazníkovi bezproblémový a příjemný nákup. Doufáme, že se nám to daří. Kromě malých krůčků nás ale v dubnu čekal velký KROK. Po vícero prosbách našich věrných zákazníků o zajištění možnosti platby kartou přes platební bránu jsme jejich prosby vyslyšely. Předcházely tomu poměrně zdlouhavé přípravy našeho systému, administrativa i náročnější přechod do praxe, než jsme vše vyladili do dokonalosti. Nakonec se to ale povedlo a my můžete konečně našim zákazníkům říct „ano, u nás můžete také platit online přes platební bránu GoPay“. Dokonce se tento způsob platby stal, vzhledem k jednoduchosti a rychlosti, nejoblíbenějším a my jsme za to opravdu vděční. Ty nervy stály za to!

Podzim 2020

Kožené novinky skladem

Rozšiřujeme a rozšiřujeme. Myslíme tím tedy náš sortiment. A tentokrát to stálo opravdu za to. Dlouho jsme hledali nejlepší z nejlepších a povedlo se. V naší nabídce přibyly prémiové značky Ashwood Leather a Burkely, ze kterých máme velkou radost. Jde totiž o výrobce vysoce kvalitních kožených doplňků za přijatelnou cenu. A o to nám přece vždy šlo. Přiblížit luxusní zboží běžným zákazníkům.

Duben 2021

Logistická revoluce

Covid je snad pomalu za námi a my jsme chytili druhý dech. Po náročných Vánocích, kdy jsme se téměř nezastavili a doslova se váleli v balíčcích, jsme věděli, že musíme něco změnit. Největší změna čekala naše holky ve skladu. Vytvořili jsme si vlastní logistický systém, kompletně přeskládali sklad a vše přehledně rozdělili. Dalším krokem bylo zavedení tabletů a čteček, díky kterým je příprava vašich balíčků mnohem efektivnější a přehlednější. Zní to jednoduše, ale zabralo to několik měsíců dumání a tvrdé práce. Nyní však věříme, že další Vánoce už nás nezaskočí a vy budeme mít své balíčky druhý den doma přesně tak, jak to máte rádi.

Září 2021

Modernizace e-shopu

Opět intenzivně vylepšujeme e-shop. Tentokrát jsme se zaměřili na úvodní stránku, kterou jsme se snažili udělat zase o něco modernější a funkčnější. Naši modernizaci si zasloužil také detail produktu. Kde jsme vše trochu přeházeli pro větší přehlednost a doplnili pár nových vychytávek. Zapracovali jsme také na tom, abyste náš web mohli co nejlépe sledovat také na svých tabletech a mobilních telefonech.

Říjen 2021

Máme sportovní doplňky

Je to tady. Už dlouho si pohráváme s myšlenkou zařadit do naší nabídky sportovní doplňky. Chvíli trvalo, než jsme našli spolehlivého dodavatele, ale máme to! Nově tak v naší nabídce najdete batohy, tašky, ledvinky a vaky od celosvětově uznávaných značek jako 4F, Adidas, Nike, Puma, Reebok a Under Armour. Doufáme, že tímto krokem potěšíme fanoušky sportovnější módy a naše mladší zákazníky.


A co bylo dál? Nebojte, my ještě nekončíme, těšíme se na další nové historky a milníky, se kterými se s Vámi v budoucnu podělíme.