Garance doručení do Vánoc u všech objednávek do 20. prosince do 12h vice zde Do konce garance zbývá 14d 15m

Zavřít

Přehled materiálů: ABS

Myslíte, že z ABS se vyrábí pouze hračky a součástky do aut? Tak to ale není. Je to všestranný materiál, která své uplatnění nachází i v odvětvích, které byste možná nečekali. V módě. A věřte, že alespoň jeden doplněk z ABS máte doma všichni. Oč jde? O kufry a další cestovní zavazadla.

Přehled materiálů: ABS

ABS, nebo-li akrylonitril-butadien-styren, je termoplastický polymer používaný k výrobě různých výrobků. Je známý pro svou vysokou pevnost, odolnost proti nárazům, a dokonce i chemickou odolnost. Celkově se nejčastěji používá k výrobě zdravotnického zařízení, hraček pro děti, obalů, součástek do aut a v poslední době tako na 3D tisk. Ale i v módním průmyslu si díky vlastnostem, jako tvrdost a odolnost, našel uplatnění, a to při výrobě cestovních zavazadel, od kterých se očekává, že vydrží i větší nárazy a ochrání věci uvnitř. Ale protože se skutečně jedná o módní průmysl, musí být takový kufr i stylovým doplňkem. Tak mezi kterými vybírat? A na co při výběru vhodného kufru hledět?

Specifika materiálu ABS

ABS je populárním materiálem pro výrobu cestovních zavazadel, a to díky několika specifickým vlastnostem:

 • Odolnost proti nárazům: ABS má vysokou odolnost proti nárazům. Kufr vyrobený z tohoto materiálu tak chrání obsah před mechanickým poškozením i nárazy během cestování.
 • Lehkost: Je to lehký materiál, což znamená, že výrobky z něj je snadnější přenášet a manipulovat s nimi.
 • Tvrdost a pevnost: ABS je tvrdý materiál, což znamená, že kufr z něj bude odolný proti poškrábání i opotřebení, takže nabízí dostatečnou ochranu pro běžné turisty a cestovatele.
 • Jednoduchá údržba: Zavazadla z ABS lze snadno čistit a udržovat. To je důležité, zejména během cestování autobusem nebo letadlem, kdy neovlivníte, v jakých podmínkách bude kufr uložen během cesty.
 • Designová variabilita: ABS je plast, který lze snadno tvarovat nebo barvit. To umožňuje výrobcům vytvářet nejrůznější designové varianty a jít s módními trendy.
 • Odolnost proti vodě: ABS odolává i vlhkosti a vodě. Deštivého počasí a kaluží se tak určitě nemusíte bát.

Jak se starat o kufry z ABS

Jak kufr vybrat už víme. Víme ale také, jak se o něj starat? Pravidelná údržba totiž může prodloužit jejich životnost a udržet je v dobrém stavu. Zde je několik tipů, jak o zavazadla pečovat.

 • Čištění: Kufry z ABS lze snadno čistit vodou a čistícími prostředky. Vyvarujte se použití abrazivních čistidel, které by mohly poškrábat povrch.
 • Sušení: Po čištění nechte kufr zcela vyschnout, abyste zabránili tvorbě nepříjemných zápachů uvnitř.
  Skladování: Pokud kufr zrovna nepoužíváte, mějte ho uskladněný na suchém místě.
 • Objemový limit: Snažte se kufr nepřetěžovat. Může se zdát, že vaše zavazadlo vydrží vše, ale přeplnění může způsobit deformace a narušit integritu zavazadla nebo poničit například zipy.
 • Opravy: Pokud dojde k poškození, opravy řešte v servisu nebo skrze reklamaci. Nesnažte se o vlastní opravu vlastními silami. Přece jen se jedná o plastová materiál.
 • Výměna koleček a madel: Pokud má kufr kolečka nebo madla, která jsou opotřebovaná nebo nefungují správně, můžete je vyměnit, abyste zajistili snadnou manipulaci se zavazadlem. V tomto případě doporučujeme vyměnit za originální díly nebo za značku, která je doporučena přímo výrobcem.
 • Ochranný obal: Pokud chcete kufr dodatečně chránit během přepravy, můžete použít i ochranný obal. Ten je velmi oblíbený především během cestování letadlem, kdy se z kufrem vždy nezachází jen v rukavičkách a musí navíc zvládat například i napor dalších zavazadel, umístěných na něm.
 • Váhový limit: Ujistěte se, že věci, které převážíte nepřesahují povolený hmotnostní limit kufru. a to se netýká pouze létání, odbavování a případných doplatků, ale také zavazadla samotného. Každé je totiž vytvořeno na určitý váhový limit a jeho přesažením namáhate kolečka i kufr samotný.

Značky kufrů z ABS

Výrobců cestovních zavazadel je v dnešní době celá řada. My jsme se ale rozhodli zaměřit na ty, kteří nevynikají pouze kvalitou, ale také unikátním designem a jednoduše nás baví. A kteří to jsou?

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a láska k módě se u ní začala projevovat již v dětství, kdy s chutí bojkotovala každý počin ranné devadesátkové módy. Orientuje se především na psaní článků, ale také případových studií a e-booků. Největší módní inspirací pro ni je Francie a Skandinávie.