Zimní výprodej je tady! Pomozte nám provětrat naše skladové zásoby, slevy až 50 %! Zjistit více

Zavřít

Pánská kožená peněženka jako ideální dárek k narozeninám

Vybíráte dárek pro tátu, přítele, manžela, bráchu, či kamaráda? Chcete ho obdarovat něčím praktickým a stylovým zároveň? Potom se poohlédněte po kožené peněžence. Ta není jen dalším módním doplňkem, ale skutečně potřebnou věcí, kterou každý muž jistě ocení. Navíc se při jejím výběru můžete zaměřit i na konkrétní styl, a také například bezpečnostní doplňkové technologie, a dát tak dárek, který potěší i ochrání. Ale jak tu pravou peněženku vybrat?

Pánská kožená peněženka jako ideální dárek k narozeninám

Nejen ženy si zakládají na osobním vkusu. I muži chtějí vypadat dobře a stylem vyjadřovat své preference, a třeba i názory. Stále ještě ale nemají tolik možností, jako ženy. A o to víc se jistě chtějí vyjadřovat skrze základní módní doplňky, jako aktovky, tašky na notebook nebo například peněženky. Pokud se tedy rozhodnete muže ve vašem okolí peněženkou obdarovat, určitě by měla být vybrána na základě jeho očekávání, potřeb i designu, který upřednostňuje.

Podle čeho pánskou peněženku vybrat

Vybrat správnou pánskou peněženku není jen o stylu, ale také praktičnosti i odolnosti a při jejím výběru byste měli brát v úvahu několik klíčových faktorů. které to jsou?

 • Materiál: Při výběru peněženky se v první řadě zaměřte na kvalitu materiálu. Pravá kůže zaručuje odolnost a dlouhou životnost. Vyhněte se raději levným syntetickým materiálům, které mohou rychle opotřebovat, a ztratit tak strukturu a vzhled.
 • Design: Co se vzhledu týče, berte ohled na osobní preference obdarovaného. jistě víte, co má rád,a co se mu líbí, tak vyberte si design, který bude odrážet jeho osobní styl.
 • Velikost: Velikost peněženky by měla být dostatečně velká na všechny nezbytnosti, které u sebe dotyčný muž nosí. Na druhou stranu, pokud si nejste jistí, vybírejte raději kompaktnější modely. Muži, přece jen, často nosí své peněženky pouze v kapse nebo v ledvince, a proto bude dolarovka nebo dokladovka vždy tou nejlepší volbou.
 • Ochrana: Věnujte pozornost i dalším funkcím peněženky, jako jsou sonné technologie, RFID ochrana nebo inteligentní oddíly.
 • Značka: Renovování výrobci s dlouhou tradicí výroby koženého zboží obvykle nabízejí vyšší kvalitu. Progresivnější návrháři zase nabízí moderní trendy, styly a extravagantnější pojetí.

Ochranné technologie u pánských peněženek

Pánská peněženka již dávno není jen úložištěm peněz. Moderní doba přinesla revoluci v placení i bezpečnostnních systémech uložených v peněženkách, a to díky inovativním technologiím. RFID systémem počínaje a biometrickými prvky konče. My jsme pro vás dali dohromady seznam těch nejfunkčnějších.

 • RFID technologie: Jedním z klíčových prvků moderních peněženek je RFID technologie. Ta zajišťuje ochranu osobních údajů prostřednictvím blokování signálů RFID čipů na platebních kartách nebo dokladech, což chrání před neoprávněným čtením a zneužitím informací.
 • Bluetooth sledování: Vývoj Bluetooth technologie umožňuje propojení peněženky s chytrým telefonem. Aplikace sledující polohu může pomoci lokalizovat ztracenou peněženku nebo oznámit majiteli, když se dostane na určité vzdálenosti od telefonu, což předchází ztrátě.
 • Sonná technologie: Některé moderní peněženky jsou vybaveny solárními panely, které umožňují nabíjení mobilních zařízení, jako jsou telefony nebo sluchátka. Tato užitečná funkce je praktická pro ty, kteří jsou často v pohybu.
 • Inteligentní oddíly: Pánské peněženky v dnešní době mohou obsahovat i inteligentní oddíly pro organizaci. Ty jsou navrženy tak, aby usnadňovaly třídění karet, hotovosti a dokladů. Některé modely mají dokonce automatické sklopné mechanismy, které usnadňují přístup k často používaným kartám.
 • NFC Technologie: Většina moderních peněženek dnes už podporuje i NFC (Near Field Communication) technologii, která umožňuje rychlé a bezkontaktní platby. Tím se eliminuje potřeba vytahovat platební karty nebo hotovost při každém nákupu.
 • Biometrické prvky: Některé high-tech peněženky mohou mít integrované biometrické prvky, jako jsou otisk prstu nebo rozpoznávání obličeje, což zvyšuje úroveň bezpečnosti.
 • Integrace s mobilním telefonem: Peněženky dnes nabízí chytrou integraci s chytrým telefonem, umožňující sledování výdajů, upozornění na nízký zůstatek nebo přizpůsobení nastavení peněženky prostřednictvím mobilní aplikace.

Nejlepší značky pánských kožených peněženek

Dárek by měl být vyjádřením vašeho vztahu k obdarovanému. A proto by měl mít nejen dekorativní a designový význam, ale také dlouhou životnost, nadčasový vzhled i vysokou odolnost. A když mluvíme o těchto všech vlastnostech, tak mluvíme o přírodní kůži. Ta má ve světě módy zcela nezastupitelnou roli a na její eleganci a prestiž sází všechny generaci.

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a láska k módě se u ní začala projevovat již v dětství, kdy s chutí bojkotovala každý počin ranné devadesátkové módy. Orientuje se především na psaní článků, ale také případových studií a e-booků. Největší módní inspirací pro ni je Francie a Skandinávie.