Červnová sleva 15 % na Mustang! V košíku zadejte slevový kód MUSTANG15 Do konce akce zbývá 4d 10m

Zavřít

Jak ochránit vaše platební karty? Zkuste RFID!

Bezkontaktní karty se staly nedílnou součástí našich životů. Pomáhají nám s každodenními drobnými nákupy i většími investicemi. Jak je ale ochránit před riziky, které přináší dnešní, digitální svět? Neustále totiž existuje riziko, že tyto karty může nezákonně „přečíst” i třetí osoba, a získat tak přístup k vašim důvěrným informacím. Tyto, tzv. elektronické krádeže, jsou v dnešní době poměrně běžné a velmi nepříjemné. Jak jim tedy zabránit? RFID ochrana vám s tím pomůže. Pojďme se podívat na to, co se pod těmito písmeny skrývá, a jakou funkci mohou mít ve vaší peněžence.

Jak ochránit vaše platební karty? Zkuste RFID!

Co je to RFID?

RFID technologie (anglicky Radio-frequency identification, neboli radiofrekvenční systém komunikace) se často používá k identifikaci a sledování objektů pomocí bezkontaktních čipů a čteček. Jedná se tedy o bezkontaktní metodu čtení dat, která nevyžaduje, aby vysílač a přijímač byly v přímém dohledu. Čtečka vysílá elektromagnetické pulsy, které zachycuje nejčastěji pasivní čip a reaguje na ně odesláním informace.

Kromě platebních karet se tato metoda používá například pro identifikaci při vstupu na pracoviště či sportoviště, k organizaci a sledování zboží ve skladech, na cestovních pasech a u mnoha dalších zařízení.

Výhody

Peněženky s RFID ochranou mají hned několik výhod. Tou největší je tedy bezpečnost vašich karet a dalších elektronických zařízení. Které jsou ale ty další?

 • Bezdotyková platba: RFID peněženky umožňují bezdotykové platby, což znamená, že uživatel nemusí vytahovat kreditní kartu nebo hotovost, aby zaplatil. Stačí přiložit peněženku k terminálu a platba je dokončena.
 • Rychlost: Díky bezdotykovým platbám jsou RFID peněženky rychlejší než tradiční metody platby.
 • Kompatibilita: RFID technologie je standardizovaná a používá se v mnoha zařízeních, jako jsou například kreditní karty, bankovní karty, pasy a průkazy totožnosti. RFID peněženky jsou tedy kompatibilní s nejrůznějšími systémy.

 • Peněženka Volo je vyrobena z kvalitní kůže a má RFID blokování. Její design zahrnuje mnoho kapes na karty, oddělení na bankovky a mincovník na zip.
 • Peněženka Terra se řadí mezi velké peněženky je vyrobena z koženého materiálu s vysokou odolností proti opotřebení, a také disponuje RFID blokováním.
 • Peněženka Passpartout je elegantnější a vyrobena z měkké kůže. I tento model má RFID blokování pro zabezpečení vašich platebních karet.

Další tipy, jak ochránit vaši peněženku i majetek

 • Chraňte svůj PIN a nikde jej nepište. Především ne přímo na kartu nebo do peněženky.
 • Snižte váš denní limit pro platby. Zabráníte tak větším škodám.
 • V případě uložení peněženky v oděvech je nejvhodnější varianta mít ji ve vnitřních kapsách.
 • Batohy na zádech jsou dalším velkým lákadlem pro zloděje. I v tomto případě využijte vnitřní kapsičky, ideálně na zapínání.
 • Pokud svou peněženku nosíte v kabelce, nenechávejte ji rozepnutou a mějte ji neustále pod dohledem.

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a láska k módě se u ní začala projevovat již v dětství, kdy s chutí bojkotovala každý počin ranné devadesátkové módy. Orientuje se především na psaní článků, ale také případových studií a e-booků. Největší módní inspirací pro ni je Francie a Skandinávie.

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Podívejte se na náš facebook

Hlídejte si tajné slevy a akce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.