Vybíráte nový kufr na dovolenou? Máme pro vás 4 tipy na ty nejlepší značky zavazadel pod sluncem Vybíráte nový kufr na dovolenou? Máme pro vás 4 tipy na ty nejlepší značky zavazadel pod sluncem

Vybíráte nový kufr na dovolenou? Máme pro vás 4 tipy na ty nejlepší značky zavazadel pod sluncem

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

8. července 2024

Moře, písek, zlaté paprsky slunce, letní atmosféra. Zabalte si plavky, sluneční brýle a hlavně nezapomeňte, že na cestách je nejdůležitější dobrá společnost. Ale ještě před tím, než se vydáte vstříc novým krajům, dobrodružstvím a zaslouženému odpočinku, zkontrolujte, že váš kufr, který ležel po celý rok na dně skříně, je stále funkční a zvládne cestu společně s vámi. A pokud ne, máte nejvyšší čas objednat si nový.

Někomu začínají prázdniny, jiní vyráží na dlouho očekávanou dovolenou. Možná se vydáte na pláž, nebo máte v plánu najít útočiště v písečné laguně, abyste jen tak bezstarostně mohli ležet na slunci. Na vaše letní dobrodružství budete ale v první řadě potřebovat skutečně kvalitní kufr, do kterého zabalíte všechny nezbytnosti a třeba i něco navíc – na dovolené je to totiž základ.

Někteří z nás nevěnují až takovou pozornost tomu, s čím vyráží na letiště, vlaková nádraží nebo k autům. Věřte ale, že volba správného zavazadla je stejně důležitá, jako například volba destinace nebo hotelu. Během cesty se vám totiž může stát kdejaká lapálije a je dobré mít jistotu, že váš „společník na cesty” vás podrží i v těch nejnáročnějších situacích. Navíc věříme, že je jednoduše příjemnější se po příletu do vaší vysněné destinace ihned vydat vstříc moři, městu a dalším radovánkám, nikoliv trávit dlouhé hodiny na letišti při nahlašování zničeného zavazadla. A jaké mezi kufry jsou letošní trendy?

Vybíráte nový kufr na dovolenou? Máme pro vás 4 tipy na ty nejlepší značky zavazadel pod sluncem

Trendy mezi cestovními kufry pro rok 2024

Už několik sezón mezi cestovateli vítězí skořepinové kufry, které poskytují vyšší ochranu, díky pevnějším materiálům, a také větší „designový” zážitek. Módní jsou jednobarevné, například klasické černé, stříbrné, vínové ale i středně hnědé nebo navy barvy. Pro „fajnšmekry” potom jednotlivé značky nabízí speciální edice v pastelových nebo sytě barevných i neonových tónech. Před pár lety se na výsluní také dostaly kufry se zvířecí či etnické vzory. Na ty nyní zapomeňte a schovejte je na později. Jak totiž všichni dobře víme, tak módní trendy se neustále vrací, a třeba tak i na váš leopardí kufr ještě přijde řada. Pokud hledáte na letošek něco neobvyklého, doporučujeme spíše výše zmiňované neonové tóny nebo barevné ombré přechody. Když přijde řeč na strukturu materiály, pravidelný vlnkový a pruhovaný povrch je na vrcholu.

Vybíráte nový kufr na dovolenou? Máme pro vás 4 tipy na ty nejlepší značky zavazadel pod sluncem
Vybíráte nový kufr na dovolenou? Máme pro vás 4 tipy na ty nejlepší značky zavazadel pod sluncem
Vybíráte nový kufr na dovolenou? Máme pro vás 4 tipy na ty nejlepší značky zavazadel pod sluncem

Top značky cestovních zavazadel

Při výběru cestovního kufru je samozřejmě důležité zohlednit hned několik faktorů. Jako první zvažte zejména délku plánované cesty a množství věcí, které budete převážet. Hned poté se zaměřte na materiál, z něhož je kufr vyroben, a doplňky, jako jsou kolečka a rukojeť pro snadné přenášení a přepravu. To, co je ale často opomíjeno je samotná značka, která může nést pověst léty ověřeného a kvalitního výrobce, stejně jako levnější možnosti, která ovšem zase tolik nevydrží. My pevně věříme, že jste se už předem rozhodli pro možnost A. Jak se říká: Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a lásku ke kabelkám a dalším módním doplňkům chová už od dětství. Orientuje se především na psaní článků, ale i recenzí, newsletterů a e-booků. A největší inspiraci nachází ve francouzském a skandinávském módním stylu.