Tipy jak nosit v létě khaki módní doplňky Tipy jak nosit v létě khaki módní doplňky

Tipy jak nosit v létě khaki módní doplňky

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

4. června 2024

Pojďme se místo dojmů a pocitů podívat, co o módních trendech vypovídají čísla. Říká se totiž, že ta nelžou, a v tomto případě nám můžou skvěle posloužit jako ukazatel favoritizovanými barev napříč značkami. Zdá se totiž, že kromě Peach Fuzz - kterou vyhlásila společnost Pantone jako barvu 2024, červené - která hraje pré v módním světě už od počátku roku a černé - která je stálicí už po dlouhá staletí, si své místo na výsluní našla ještě jedna barva, a to khaki.

Od sezony podzim a zima 2023/24 stoupl počet modelů v odstínech khaki a olivové. A jde jednoznačně o jeden z největších barevných trendů, který narostl o desítky procent, a to v kampaních slavných návrhářů, největších módních řetězců, ale i šatníků influencerek, které také určují každoroční trendy. Je tedy možné, že inkluzivita a větší pestrost na přehlídkových molech už nejsou takové jako v předchozích sezonách. Téměř žádný z velkých módních domů, které pravidelně vídáme na molech těch největších přehlídek, momentálně nemá „na skladu” kolekce v pastelových, bílých nebo sytě barevných odstínech. Naopak. Sází se na barvy, jako je hnědá, černá, nebo právě khaki, a to i v letních kampaních. To je jistě velká změna a ještě větší výzva. Ale nebojte, my víme jak se popasovat i s tak netypickými barvami.

Jakou kabelku si vzít do letadla? Vsaďte na shopperku!
Jakou kabelku si vzít do letadla? Vsaďte na shopperku!
  • S klasickými džínami: Khaki kabelka, batůžek, nebo alespoň peněženka skvěle doplní vaše džínové oblečení. Pro ležérní vzhled zvolte k této kombinaci bílé basic tričko. Pro elegantnější vzhled zvolte černé džíny, halenku nebo košili a doplňte je khaki kabelkou a lodičkami.
  • S letními šaty: Khaki módní doplňky jsou skvělý způsob, jak ozvláštnit vaše letní šaty. Můžete zvolit například saténové materiály oblečení nebo oversize střihy, a ty pak zkompletovat s khaki doplňky, jako kabelka, ale i pásek nebo šperky.
  • S plážovým oblečením: Letní sezóna si žádá i promyšlený look na pláž nebo k bazénu. A věřte, že khaki má povznese na zcela novou úroveň sexy elegance. Kromě toho, že sezoně léto 2024 vydáme khaki plavky téměř u všech výrobců, můžeme se těšit také z doplňků této barvy. Dokonale tak bude vypadat kombinace bílých plavek a kaftanu s velkou khaki plážovou kabelkou a maxi náhrdelníky i náramky. Další možností jsou i overaly nebo komplety širokých kathot a topů v této barvě. Pokud je doplníte khaki kabelkou, ve světlejším nebo tmavším odstínu, dostanete perfektní monochromatický look.
  • S business blejzrem: Na své si s touto barvou přijdou i ženy v businessu. Ty mohou využít khaki tóny například v kombinaci s černým oversize blejzrem. Věřte, že taková olivová lněná halenka nebo top s vázáním kolem krku bude s business blejzrem vypadat naprosto uhrančivě.

Top dámské khaki kabelky, batohy a ledvinky

Kombinovat dámské módní doplňky khaki barvy s ostatním oblečením v letních měsících je jednoduché. Pokud zvolíte klasické khaki odstíny, jako hnědožlutá, olivová nebo lehce šedá, získáte takřka neomezenou variabilitu a zcela nový výraz vašeho stylu. Můžete je pak kombinovat s bílými ale překvapivě i pastelovými šaty, světlejší košilí a široké denními kalhotami nebo naopak černým serióznějším overalem. A nezapomeňte ani na doplňky, jako šperky. Například ty s dřevěnou strukturou nebo mohutnější konstrukcí dodají vaše outfitu rustikální výraz. Drobnější zlaté náhrdelníky a náramky zase povznesou eleganci.

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a lásku ke kabelkám a dalším módním doplňkům chová už od dětství. Orientuje se především na psaní článků, ale i recenzí, newsletterů a e-booků. A největší inspiraci nachází ve francouzském a skandinávském módním stylu.