Seznamte se: značka Bellicci Seznamte se: značka Bellicci

Seznamte se: značka Bellicci

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

10. srpna 2023

Značka Bellicci vás vezme zpátky v čase, ale zcela novým a originálním způsobem. Osloví vaši mladistvou duši a probudí v ní lásku k vintage stylu. A mnohem víc. Přesvědčí vás, že tradiční materiály a originální design mohou jít ruku v ruce, a že kvalita výroby se neměří léty, ale úsilím a láskou, které jsou do ní vynaloženy. Stačí se jen zahledět do jejich nabídky nebo se začíst do našeho článku.

Tato tradiční německá značka je zaměřena na dámskou vintage módu a oslovuje mladší generaci, která má vztah k zapomenuté módě. Barvy módních doplňků jsou upravovány do bledých odstínů, které splývají s minimalistickým designem. Bellicci je milovníkem klasiky a vychází z hodnot samotných zakladatelů, které vyjadřuje prostřednictvím módy. Produkty jsou vyrobeny ze 100% přírodní kůže a každý z nich je vytvářen ručně a s péčí.

Seznamte se:značka Bellicci 1
Seznamte se:značka Bellicci 2
Seznamte se:značka Bellicci 3
Seznamte se:značka Bellicci 4

Historie značky Bellicci

Bellicci, stejně jako značka Sparwell, byla založena v roce 2019, Zaidem Akhtarem. Ten začínal v rodinném podniku, který vyráběl vlastní kožené doplňky. Během práce zjistil, že rozmanitost zboží určují pouze velké obchodní řetězce a v době, kdy se móda velmi rychle mění, zákazníci očekávají flexibilnější možnosti. Rozhodl se tady založit vlastní značku Bellicci, která by se zaměřovala na nadčasový styl, v moderním pojetí. A to se také povedlo. Jednotlivé kolekce značky jsou šity tak, aby splývaly s minimalistickým designem. Bellicci povzbuzuje osobnosti, které se drží svých hodnot a tradica vyjadřují se prostřednictvím módy. Značka, stejně jako její logo motýla v jedinečných odstínech, svou komunikací dává najevo emoce i hodnoty. Všechny produkty jsou vyráběny ze 100% přírodní kůže a ručně.

„V Bellicci oceňujeme ruční práci před tou strojní. Zejména kožené výrobky bývají krásnější, když jsou vyráběny ručně, protože jim každý dotek dodává jedinečný charakter. A o to nám jde,” říká zakladatel.

Hodnoty značky Bellicci

  • Udržitelnost: Ruční práce spotřebuje méně energie než hromadná výroba na montážní lince, a také je šetrnější k životnímu prostředí. Bellicci to moc dobře ví, věří, že to zákazníci ocení, a proto přináší na trh produkty, které se vyrábí právě tímto způsobem.
  • Příležitost: Značka svým postojem také vytváří nová pracovní místa. Cílem je tedy i posilovat komunitu, kde se talent a úsilí předává z generace na generaci.
  • Unikátnost: Módní doplňky Bellicci nejsou komerční produkt. Ručně vyráběné limitované edice jsou unikátem, který se produkuje vždy jen v několika kusech. Jsou to tedy produkty stejně jedinečné, jako vaše životy a zážitky. Každý výrobek je zároveň považován za umělecké dílo, pečlivě navržený steh po stehu.

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a lásku ke kabelkám a dalším módním doplňkům chová už od dětství. Orientuje se především na psaní článků, ale i recenzí, newsletterů a e-booků. A největší inspiraci nachází ve francouzském a skandinávském módním stylu.