Průvodce dámskými aktovkami a taškami na notebook Průvodce dámskými aktovkami a taškami na notebook

Průvodce dámskými aktovkami a taškami na notebook

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

27. května 2024

Vše je dokonale zorganizované do posledního detailu, plně funkční a jednoduše hezké. Taková je váš pracovní den se správně vybranou taškou na notebook. Taskou, kterou s námi vyberete raz dva, a která zcela pokryje vaše pracovní vytížení i jedinečný módní styl. Kabelečky totiž kompromisy nedělají. A vy byste také neměly.

Začněte svůj den s moderním zařízením, ale dbejte také na jeho ochranu a bezpečí. Využijte komfort i design tašek a aktovek na notebook a vložte do nich vše, co je potřeba. I zápisník, nabíječka nebo dokonce peněženka by se do vaší nové tašky měla vejít.

Je čas oběda, a vy jste se rozhodla propojit ho s pracovní schůzkou? Potom bude určitě potřeba i notebook nebo tablet, a to ideálně ve stylovém obalu, který o vás řekne více, ne si myslíte. Tak to nechte dnešní módní značky říct za vás a pořiďte si kousek, který ochromí svým sofistiikovaným a pevnám výrazem.

čeká vás na konci dne jóga nebo nákup? Žádný problém. Jen se ujistěte, že notebook, který si nesete po práci domů je stále v bezpečí a chráněn. Vyberte si proto výrobek, který nejenže hezky vypadá, ale poslouží i po praktické stránce.

Průvodce dámskými aktovkami a taškami na notebook

Velikost a kompatibilita

Prvním krokem je zjistit, jakou velikost notebooku máte. Tašky na notebooky jsou vyráběny pro různé velikosti, obvykle od 13 palců do 17 palců. Je tedy důležité, aby taška přesně odpovídala velikosti vašeho zařízení, aby byl notebook dobře chráněn a snadno se vešel do přihrádky.

Materiál a odolnost

Materiál tašky je dalším kritickým faktorem. Tašky na notebooky jsou k dispozici v různých materiálech, včetně kůže, nylonu a polyesteru. Kožené tašky vypadají elegantně a profesionálně, ale mohou být těžší a vyžadují pravidelnou údržbu. Nylon a polyester jsou lehké a odolné proti povětrnostním vlivům. Působí však méně profesionálně.

Design a styl

Styl tašky by měl odrážet vaši osobnost a potřeby. K dispozici jsou různé styly, od elegantních a minimalistických designů, přes retro styly, až po barevné a módní kousky. Při jejím výběru však určitě vsaďte spíše na výše dlouhodobé módní vyjadřování, než momentální trendy. Vyberte si tedy takovou tašku, která se hodí k vašemu osobnímu stylu, a zároveň je dostatečně univerzální.

Pohodlí a ergonomie

Při výběru tašky na notebook je důležité zvážit i její pohodlí. Vsaďte na kousky s dostatečně polstrovanými ramenními popruhy a ergonomickými držadly, které usnadní nošení. Kvalitní polstrování totiž nejen chrání váš notebook, ale také snižuje tlak na ramena a záda při delším nošení.

Funkčnost a úložný prostor

Taška na notebook by měla mít dostatek přihrádek a kapes na všechny vaše potřeby. Kromě hlavní přihrádky na notebook je užitečné mít další kapsy na nabíječku, myš, dokumenty, telefon, a další příslušenství. Některé tašky mají také speciální kapsy s ochranou proti RFID, která chrání vaše karty před neoprávněným skenováním.

Bezpečnost

Bezpečnost vašeho notebooku je zásadní. Vyberte si poto model s bezpečnostními prvky, jako jsou zipy, které lze uzamknout, nebo skryté kapsy na cennosti. Některé tašky jsou také vybaveny integrovanými systémy proti krádeži, které zvyšují ochranu vašich osobních věcí.

Nejlepší značky dámských aktovek a tašek na notebook

Cesta do práce nebo na schůzku by neměla být jen nepříjemnou povinností. Měla by ve vás vzbuzovat pocit nových výzev i možností. A i s tím vám může pomoci outfit, ve kterém se budete cítit jistě, a který bude vyjadřovat vaši podstatu i naladění. Outfitem ale určitě nemyslíme pouze oblečení a boty. Kompletním lookem myslíme i módní doplňky jako kabelky nebo tašky. Ty by měly být v ideálním případě sladěné s oblečením, vaším vkusem i vaší osobností. A bude od značky, která vyznává stejné hodnoty jako vy.

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a lásku ke kabelkám a dalším módním doplňkům chová už od dětství. Orientuje se především na psaní článků, ale i recenzí, newsletterů a e-booků. A největší inspiraci nachází ve francouzském a skandinávském módním stylu.