Nová letní kolekce dámských kabelek Marina Galanti Nová letní kolekce dámských kabelek Marina Galanti

Nová letní kolekce dámských kabelek Marina Galanti

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

2. května 2024

Energií prosluněná a ideální na léto. To je nová kolekce kabelek značky Marina Galanti. Tato Italka letos zcela odbočila z klasických dovolenkářských kolejí, razantně odsoudila všechny ty proutěné a slaměné modely a vsadila na syntetickou kůži. Nezdá se vám to jako ideální volba? Tak pokračujte ve čtení a dost možná na konci článku změníte názor.

Kolekce dámských kabelek na léto nejsou samozřejmě žádnou novinkou. Zářivé, velkolepé a nepřehlédnutelné kreace tu byly dávno předtím, než návrháři kabelek začali představovat sezónní kampaně. Zcela jiný zážitek ale zprostředkovávají letní variace kabelek značky Marina Galanti. Rosalie, Dianet a Mahé - každá v jiném tvaru a velikosti. Ale všechny vás ale ihned upoutají svým sofistikovaným povrchem ve stylu mramoru. A především pocitem relaxu a radosti, která vás zaplaví doslova ve vlnách.

Nová kolekce dámských kabelek Marina Galanti

Proč v létě nosit kabelku ze syntetické kůže

V letních měsících, kdy teploty stoupají a slunce praží, může volba správné kabelky ovlivnit celkové pohodlí vašeho outfitu. Nevěříte? Pravdou je, že kabelku nejčastěji nosíme přehozenou přes rameno nebo rovnou přes tělo, a neustále ji tak máme „nalepenou” u sebe. Zároveň se ale během letních měsíců potíme, a materiály, které na sobě máme, tak udělají mnohé. Jednou z populárních možností je proto kabelka vyrobená ze syntetické kůže. A proč je právě tato látka tak preferovaná? Syntetická kůže totiž nabízí hned několik výhod, od odolnosti vůči vlhkosti, přes pohodlí, až po široký výběr barev a stylů.

  • Odolnost: Ať chceme nebo ne, v létě se více potíme a někdy se může stát, že v těchto materiálech potom setrváváme delší dobu. Kabelky ze syntetické kůže jsou ale vůči vlhkosti odolné, nepohlcují vodu, jsou izolační, a zároveň se následně snadno čistí, což je ideální pro letní podmínky.
  • Lehkost: Syntetická kůže je také lehčí než například pravá kůže, ale i polyester nebo nylon. To znamená, že kabelka nebude přidávat zbytečnou váhu, když ji budete nosit po celý den na přímém slunci, kdy se chcete spíše cítit „odlehčená”.
  • Široký výběr: Díky možnosti různých povrchových úprav je možné koupit kabelku ze syntetickou kůži v různých barvách a vzorech, což umožňuje výběr modelu, která dokonale doplní vaši letní garderóbu. Hledáte kabelku v citronově žluté, baby blue, starorůžové nebo například v neobvyklém tvaru? se syntetickou kůží to nebude žádný problém. A „nohy” vám jistě nebudou dělat ani dnešní výrobci, kteří mají takřka neomezené možnosti při tvorbě svých kolekcí.
  • Ekologické aspekty: Pro mnoho žen je dnes důležité podporovat produkty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a vyráběné etickým způsobem. A i v tomto případě je umělá kůže skvělým řešením. Výroba syntetické kůže minimalizuje negativní dopady na životní prostředí, konkrétně omezení emisí skleníkových plynů, správné nakládání s odpady a minimalizaci spotřeby vody a energie během výrobního procesu. Etická výroba zároveň obvykle využívá suroviny, které nezpůsobují takovou škodu na životním prostředí a nevedou k vyčerpání přírodních zdrojů

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a lásku ke kabelkám a dalším módním doplňkům chová už od dětství. Orientuje se především na psaní článků, ale i recenzí, newsletterů a e-booků. A největší inspiraci nachází ve francouzském a skandinávském módním stylu.