Zimní výprodej je tady! Pomozte nám provětrat naše skladové zásoby, slevy až 50 %! Zjistit více

Zavřít

Nejlepší pánské tašky do práce

Pánská taška je skvělým společníkem každého moderního muže, který potřebuje funkční doplněk na notebook, dokumenty a další každodenní nezbytnosti. Taška pro muže ale určitě nemusí být jen praktickým pomocníkem, ale také elegantním doplňkem, který osvěží outfit a celkový vzhled. Taková taška by ale měla být vybírána s rozvahou. A stejně by měla být poté i nošena. Jak tedy na to?

Nejlepší pánské tašky do práce

Do práce, ale i na schůzky nebo obědy s klienty je obvykle potřeba dostatek prostoru na laptop, tablet, dokumenty a ostatní. V takovém případě je pánská aktovka ideální volbou. Potom jsou tu ale i další akce, jako srazy s přáteli nebo pochůzky po městě. A i v tomto případě se chceme obléct dobře a vybraný outfit doplnit těmi správnými doplňky. My vám dnes poradíme, podle čeho pánskou tašku vybírat, jaký typ zvolit pro konkrétní situaci, a také jak takovou tašku kombinovat s outfitem.

Podle čeho pánskou tašku vybrat

Pánská taška není pouze praktickým doplňkem, ale i módním projevem osobnosti. Při výběru je tedy potřeba zvážit hned několik klíčových faktorů. Například kombinaci praktičnosti s osobním stylem nebo parametry. A co dál?

  • Účel použití: Nejprve si položte otázku, na co tašku budete používat. Zda potřebujete prostorného společníka na cesty, elegantní aktovku do práce nebo jen stylový doplněk. Výběr tedy závisí především na předpokládaném účelu.
  • Velikost a kapacita: Vyberte tašku odpovídající vašim potřebám. Aktovky jsou ideální pro formální příležitosti, zatímco například moderní tašky na mobil nabízí svěží design i styl.
  • Materiál a kvalita: Kvalitní materiál znamená odolnost a dlouhou životnost tašky. A co bychom si povídali. Tím nejkvalitnějším materiálem je jednoznačně kůže. A také je tradiční a elegantní volbou. Nylon nebo polyester jsou zase vhodné pro sportovnější styl.
  • Design a styl: Vyberte design, který ladí s vaší osobností. Můžete si vybrat mezi klasickým, moderním, sportovním nebo například casual vzhledem. A při výběru tvaru berte v potaz i barvy.
  • Praktické detaily: Zaměřte se i na detaily, jako jsou bezpečnostní kapsy, uzavírání tašky, odolnost proti vodě nebo polstrování na nošení na zádech.
  • Značka a cena: Neopomeňte ani recenze a zvolte dobře ohodnocenou značku. Cena by měla být v souladu s kvalitou, přičemž dražší taška může nabídnout vyšší odolnost i luxusní zpracování.

Jak pánskou tašku kombinovat s outfitem

Elegantní outfit vyžaduje pozornost k detailům a taška je klíčovým doplňkem, který může celý look povýšit na novou úroveň. Celkově platí, že pánská taška by měla být vybrána s citem pro detaily a v souladu s příležitostí, abyste dosáhli dokonalého spojení stylu a praktičnosti.

  • Smart a Business Casual dress code: Pro formální příležitosti, jako jsou pracovní schůzky nebo obchodní večeře, je ideální volbou aktovka z přírodní kůže. Vsaďte an neutrální barvy jako černá, koňaková nebo tmavě čokoládová, které se budou skvěle hodit k černému, námořnicky modrému i středně šedému obleku. Zkrátka nic křiklavého, ale základní nebo rovnou “royal” odstíny.
  • Casual dress code: Pokud vám do práce stačí polokošile a džíny, můžete je krásně sladit s modernější taškou na notebook. Ale i tu bude nejlepší vybírat v základních barvách, jako černá, hořčičná nebo oříšková. Takovou tašku totiž můžete skvěle kombinovat i s formálnějšími outfity, v případě potřeby. A pokud chcete vybrat trošku výraznější kousek, zaměřte se na originální struktury a tvary. I těch je v dnešní době velký výběr a jistě si na to své přijde v tomto případě každý.
  • Žádný dress code: Je vaším stylem spíše volnočasové a sportovnější oblečení? Milujete trička, mikiny a chino kalhoty? Potom se nemusíte omezovat pouze na klasické aktovky a tradiční tašky. Můžete se podívat například i po etuích nebo malých taškách na mobil a doklady, které jsou v dnešní době také velmi oblíbené. Samozřejmě nepojmou tolik věcí, ale zato jsou kompaktnější a jistě i pohodlnější pro muže, kteří si nepotrpí na velké doplňky.

Nejlepší pánské kožené tašky

Hexagona, Sparwell, Greenwood nebo Lagen. To je jen malý výčet značek, ze kterých můžete u nás na Kabelečkách vybírat, a které nabízí nejen originální design, ale také kvalitu a funkčnost. My jsme se dnes zaměřili na tři konkrétní druhy pánských tašek, které jistě najdou své uplatnění ve vašem každodenním životě.

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a láska k módě se u ní začala projevovat již v dětství, kdy s chutí bojkotovala každý počin ranné devadesátkové módy. Orientuje se především na psaní článků, ale také případových studií a e-booků. Největší módní inspirací pro ni je Francie a Skandinávie.