Nejlepší cestovní kufry roku 2024 Nejlepší cestovní kufry roku 2024

Nejlepší cestovní kufry roku 2024

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

10. února 2024

Je čas vydat se na cestu. On je totiž ten správný čas na cestu a cestování kdykoliv. Bez diskuzí. Takže sedněte do auta a vyrazte na letiště nebo na nádraží a vydejte se vstříc novým dobrodružstvím. Vaše duše i tělo vám za to budou vděčné. A že nemáte to správné zavazadlo? O to se už postaráme my. Dali jsme pro vás totiž dohromady seznam těch nejlepších kufrů roku 2O24. Bon voyage!

S kvalitním a spolehlivým kufrem můžete procestovat celý svět a spolehnout se na něj v jakékoliv situaci. Investice do něj se tak jistě vyplatí. Všichni přece chceme zdolávat nové překážky a poznávat nová místa bez obav z komplikací se zavazadly. A právě proto je důležité vybrat to správné s rozvahou a popřemýšlet o všech důležitých kritériích, které by mělo splňovat.

Nejlepší cestovní kufry roku 2024

Podle čeho vybrat správný kufr

Výběr vhodného zavazadla je základ pohodlného cestování. Velikost cestovního kufru je ale jen jedno kritérium, na které je dobré se zaměřit. Podívejme se, jaké další parametry zohlednit při výběru kufru, abyste si nakonec vybrali přesně takový, jaký vám bude na cestách maximálně vyhovovat.

 • Velikost a kapacita: Nejdůležitějším faktorem při výběru kufru je tedy jistě jeho velikost a kapacita. Zvažte délku vašich obvyklých cest a množství věcí, které budete potřebovat. Pro krátké výlety stačí menší kufr, zatímco pro delší dovolené budete potřebovat větší kufr nebo dokonce sadu kufrů různých velikostí. Dbejte také na to, aby velikost kufru odpovídala přísným předpisům leteckých společností, v případě, že plánujete létat.
 • Materiál: Dalším důležitým faktorem je materiál, ze kterého je vyroben. Kufr by měl být odolný a lehký zároveň. Ochrání tak vaše věci před poškozením, ale zároveň nezatíží váhu vašeho zavazadla. Mezi oblíbené materiály patří tvrdý polykarbonát, který je odolný proti poškrábání, nebo měkký nylon, který je lehký a flexibilní.
 • Manévrovatelnost: Důležitým hlediskem je také manévrovatelnost. Zvolte kufr s kvalitními kolečky, které se plynule otáčejí o 360 stupňů a umožňují vám snadné přesouvání po letišti nebo nádraží. Důležité je také, aby kufr měl teleskopickou rukojeť, která se snadno vysouvá a zasouvá.
 • Funkčnost: Nakonec zvažte funkčnost a organizaci. Kufr by měl mít dostatek kapes a oddělení, abyste mohli vaše věci snadno uspořádat a udržovat je přehledné. Dbejte také na to, aby obsahoval popruhy nebo spony, které udrží vaše věci na místě během cesty.

Výhody příručního kufru

 • Flexibilita: Jednou z největších výhod příručního kufru je jeho flexibilita. Můžete si jej vzít s sebou do kabiny letadla, což vám umožní ušetřit čas na letišti a minimalizujete riziko ztráty zavazadla.
 • Mobilita: Příruční kufr je obvykle menší a lehčí než běžné zavazadlo, což znamená, že je snazší ho přenášet a manipulovat s ním, zejména pokud cestujete veřejnou dopravou nebo se často pohybujete po rušných ulicích a nádražích. Navíc moderní příruční kufry často obsahují kvalitní kolečka a teleskopické rukojeti, což usnadňuje přenášení i v dlouhých trasách.
 • Ekonomické výhody: Cestování s příručním kufrem vám může ušetřit peníze. Mnoho leteckých společností totiž nabízí levnější letenky pro cestující, kteří si vezmou pouze příruční zavazadlo.

Výhody středního kufru

 • Dostatek místa: Jednou z hlavních výhod středního kufru je jeho větší kapacita. Nabídne vám dostatek místa pro všechny vaše věci, což jistě využijete během týdenních pobytů nebo pokud chcete na víkend zabalit do jednoho zavazadla věci pro celou rodinu.
 • Flexibilita: Střední kufr je dostatečně velký na to, aby pojmul veškeré vaše věci, ale zároveň stále dostatečně malý na to, aby byl snadno přenosný. Můžete ho tak snadno využít pro vaše cesty autem, vlakem nebo lodí, ale také bude praktický na cestování letadlem.
 • Organizace: Střední kufr již obvykle obsahuje větší počet nejrůznějších oddílů, kapes, a také popruhy, které vám pomohou efektivně uspořádat vaše věci a udržet je v pořádku během cesty.

Výhody velkého kufru

 • Kapacita: Největší výhodou velkého kufru je jeho velká kapacita. Poskytuje dostatek místa pro všechny vaše věci, včetně oblečení, obuvi, toaletních potřeb, elektroniky, a dalších nezbytností. To je ideální pro dlouhé dovolené nebo například cesty za oceán.
 • Organizace: Velký kufr obvykle obsahuje mnoho různých oddílů, kapes a popruhů, které vám pomohou efektivně uspořádat vaše věci a udržet je v pořádku během cesty. To vám umožní snadno najít to, co potřebujete, a minimalizovat nepořádek uvnitř kufru.
 • Komfort: I když je tento typ kufru prostorově objemný, tak dnešní nabídky a moderní designy zahrnují kvalitní kolečka a teleskopické rukojeti, které zajišťují snadný a pohodlný přesun kufru po letišti, nádraží nebo hotelu.

Nejlepší značky cestovních zavazadel

Pokud jste se tedy již rozhodli pro ideální velikost, materiál i vnitřní uspořádání, zbývá rozhodnout se pro tu správnou značku. My jsme pro vás vybrali tři výrobce, kteří za svá zavazadla ručí kvalitou, ale zároveň je nabízí ve skutečné širokém sortimentu designů i barev.

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a lásku ke kabelkám a dalším módním doplňkům chová už od dětství. Orientuje se především na psaní článků, ale i recenzí, newsletterů a e-booků. A největší inspiraci nachází ve francouzském a skandinávském módním stylu.