Jakou kabelku si vzít do letadla? Vsaďte na shopperku! Jakou kabelku si vzít do letadla? Vsaďte na shopperku!

Jakou kabelku si vzít do letadla? Vsaďte na shopperku!

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

16. května 2024

Za 100 let se toho v leteckém průmyslu změnilo mnoho, ale jedna věc zůstává: módní a praktický cestovní doplněk je základ. A který je favoritem jak na zemi, tak i v nebesích už dlouhá léta? No přece dámská shopperka. Tak si přečtěte proč je zrovna tento model perfektní “board” kabelkou a podívejte se na dokonalé parťačky na palubu, které můžete najít na Kabelečkách.

Čeká vás prodloužený víkend v nějaké z evropských metropolí nebo se naopak vydáváte rovnou přes oceán a čeká vás více, než osmi hodin na palubě letadla? Klid! Tým Kabeleček už má něco nalétáno, a přesně proto víme, do jaké tašky umístit vše, co budete za letu potřebovat.

Ať už si tedy plánujete vzít polštářek za krk, svetřík, knihu nebo rovnou skripta do školy, do tohoto kousku se vejde vše. Je to totiž taková „Hermionina bezedná kabelka”. Jen stylovější.

Jakou kabelku si vzít do letadla? Vsaďte na shopperku!

Jaká by měla být kabelka do letadla

Buďme upřímní. Taška nebo kabelka je nezbytným doplňkem, a to i během létání. A když jde o daleké cesty letadlem, správný výběr je zcela zásadní. Její výběr totiž usnadní vaše pohodlné cestování, a zároveň vyjádří váš osobitý styl, a to i během tak zapeklité události, jako je právě cestování. Protože skloubit funkční look se vždy stylovým pojetím může někdy být skutečnou výzvou. S těmito kritérii ale vaší tašku do letadla vyberete mnohem snadněji.

  • Rozměry: Kabelka do letadla by měla být ideálně prostornější, aby se do ní vešly všechny nezbytnosti na cestu, jako telefon, kosmetika, ale i polštářek na spaní nebo hračky pro děti. Zároveň to ale s velikostí kabelky nepřehánějte. Nezapomínejte totiž, že i příruční zavazadla do letadla mají maximální rozměry.
  • Váha: S ohledem na to, že kabelku budete nejspíše i chvíli nosit je důležité, aby nebyla příliš těžká. Stačí totiž, že v ní budete mít schovanou hromadu věcí, které se jisté také pronesou. V tomto případě tedy platí, že čím lehčí materiály, tím lepší. Těmi jsou například nylon, polyester nebo kevlar.
  • Organizace: U kabelky do letadla se také zaměřte na skutečně dobré vnitřní uspořádání. To umožní snadný přístup k nezbytným položkám, aniž by se ztratily v hloubi kabelky. A buďme k sobě upřímní: Kdo z nás má před bezpečnostní kontrolou po ruce všechny kovové předměty nebo například nabíječku?
  • Bezpečnost: Bezpečnostní faktory jako RFID blokace, GPS sledování nebo popruhy proti krádeži, jsou na cestách “must-have”. Jejich přítomnost vám navíc nezajistí bezpečí v případě odcizení obsahu kabelky, ale i možnost sledování v případě krádeže celé tašky.
  • Snadná údržba: Materiál, ze kterého je kabelka vyrobena, by měl být odolný a snadno čistitelný. To zaručí, že kabelka vydrží opakované použití a nebudou se na ní snadno udržovat skvrny nebo poškození. Co si totiž budeme povídat, prostředí letadel a letišť je jako stvořené pro kávové „nehody”, sendvičové „útoky”, a další nepředvídatelné situace.
  • Stylový design: Navzdory funkčnosti by kabelka do letadla měla mít i stylový design, který bude ladit jak s cestovními doplňky, tak i vaším celkovým stylem. Volba neutrálních barev nebo klasických vzorů přitom často funguje nejlépe, protože se snadno kombinuje.
  • Mobilita: A nakonec to nejdůležitější. Kabelka musí mít pohodlné a nastavitelné popruhy, které umožní snadné nošení na rameni nebo přes tělo. To se hodí při jakékoliv cestě, kdy je prostě fajn mít ruce volné.

Nejlepší kabelky do letadla podle Kabeleček

Pokud se k vám tato informace ještě nedostala, o čemž dost pochybujeme, stylová taška je základ každého letištního outfitu. Bez saka i kšiltovky se obejdete, ale bez místa, kam uložit vše potřebné, to nikdy nebude fungovat. Raději než do dalšího oblečení, tedy investujte do ní. Ta by se poté měla stát součástí vašich cest i vyjádření osobnosti. Protože právě větší kabelka je to první, na co se zaměří zrak všech ostatních.

Co si budeme povídat, létání není zrovna pohodová záležitost pro pleť, vlasy, ale ani vaše tělo. Tam nahoru sebou proto často potřebujeme víc, než jen pas a letenku, ale například i termální vodu, teplejší svetr nebo mikinu, a kolikrát i deku. A kam s tím vším? Do kabelky. A ideálně té od značek Burkely, Calvin Klein nebo Tommy Hilfiger.

Kateřina Rázlová

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a lásku ke kabelkám a dalším módním doplňkům chová už od dětství. Orientuje se především na psaní článků, ale i recenzí, newsletterů a e-booků. A největší inspiraci nachází ve francouzském a skandinávském módním stylu.