Červnová sleva 15 % na Mustang! V košíku zadejte slevový kód MUSTANG15 Do konce akce zbývá 4d 30m

Zavřít

Avantgarda podle značky Pierre Cardin

Jste fanouškem nekonvenčního stylu, který jde proti tradičnímu mainstreamu? Preferujete jedinečnost a kabelky s obřími logy vás děsí? Rádi experimentujete a stále hledáte nové způsoby vyjádření své osobnosti? Potom budete fanouškem avantgardy a jste tu dnes správně. A věřte, že nikdo nemá k tomuto uměleckému stylu tak blízko, jako značka Pierre Cardin.

Avantgarda podle značky Pierre Cardin

Značka Pierre Cardin se stala známou pro své inovativní návrhy v podobě geometrických a futuristických prvků a avantgardní myšlení. Díky tomu je dnes symbolem elegance, luxusu, ale také excentričnosti. Kromě módního průmyslu se Pierre Cardin věnuje také dalším oblastem, jako je design interiérů, restaurační byznys a umělecká díla.

Historie značky

Pierre Cardin je francouzskou značkou, kterou nezaložil nikdo jiný, než francouzský módní návrhář Pierre Cardin. Ten se narodil v roce 1922, italské vesnici Sant'Andrea di Barbarana. Brzy poté se však s celou rodinou přestěhoval do Francie, a zde také nastartoval svou dráhu módního návrháře. Nejprve jako asistent v módním domě Christian Dior, a později jako zakladatel své vlastní značky. Firmu založil v roce 1950 a už v roce 1953 se stal členem prestižního francouzského sdružení Chambre Syndicale de la Haute Couture, které sdružuje špičkové návrháře vyrábějící luxusní výhradně zakázkově a často pouze ručně vyráběnou módu pro nejvyšší vrstvy. A zdá se, že padesátá léta byla pro Pierra přelomová. Cardin v této době totiž také přinesl revoluční střih. Pánské obleky zbavil širokých rozměrů i naškrobených límečkových košil a mladí muži tím získali novou identitu. Chytrý a elegantní styl, ale nic takového jako jejich otcové. Pryč byly objemné detaily, límce, klopy či manžety. Kalhoty se zúžily a volně visely na bocích. Díky tomu vznikl nový styl pro generaci 60. let. Jeho obleky pak nosili například i slavní Beatles. V roce 1959 Pierre Cardin však módní svět naprosto šokoval vytvořením kolekce později známé jako prêt-à-porter. Při zachování vysoké kvality a luxusu se toto zboží objevilo v obchodech pro širokou veřejnost a stalo se tak dostupné každému, kdo chtěl upozornit na svou výjimečnost. Za tento počin byl Pierre Cardin ze syndikátu vyloučen. Později byl však přijat zpět a dnes se už žádný ze špičkových módních salónů bez kolekce prêt-à-porter neobejde. Jak je tedy vidět, rebelie je ne vždy na škodu. Musíte se při ní ale vždy odprostit od momentálních emocí a dělat to, co je správné dlouhodobě.

Vše od módních doplňků až po letadla

Pro doplňky Pierre Cardin jsou charakteristické hlavně geometrické tvary, unisex móda, inspirace kosmickým věkem a experimentování s novými materiály. Kromě oděvů a doplňků navrhuje ale i nábytek, interiéry, umělecké předměty, a dokonce spolupracoval s automobilovým a leteckým průmyslem.

Kateřina Rázlová

Psaním se zabývá od roku 2016 a láska k módě se u ní začala projevovat již v dětství, kdy s chutí bojkotovala každý počin ranné devadesátkové módy. Orientuje se především na psaní článků, ale také případových studií a e-booků. Největší módní inspirací pro ni je Francie a Skandinávie.

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Podívejte se na náš facebook

Hlídejte si tajné slevy a akce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.