Ze světa kabelek – TOP 10 pravidel

Kabelky, naše každodenní společnice. Jsou malé, větší, barevné i minimalistické. Pár věcí o nich ale možná nevíte. Nenechte si zkazit celkový outfit špatným nošením či péčí o vaši kabelku. Jejich nošení totiž není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Přinášíme vám tak TOP 10 základních pravidel, se kterými vás už žádné faus pax nečeká.

Ze světa kabelek – TOP 10 pravidel

1. Správná velikost je základ

Není pochyb o tom, že je vhodné si velikost kabelky zvolit podle příležitosti, na kterou se chystáte. To ale není všechno. Velikost kabelky totiž musíte přizpůsobit také vaší postavě. Co to znamená? Třeba to, že drobná, nízká žena nebude vypadat dobře s objemnou kabelkou. Nebo také to, že vyšší, plnoštíhlá žena by se měla vyvarovat titěrným kabelkám. To zní rozumně, ne? Proto je vždy dobré si před koupí vyzkoušet kabelku osobně či (jednodušeji) zkontrolovat její rozměry na webových stránkách.

2. Pořádek musí být

Nejen, že kabelka musí být krásná zvenčí, důležité je i to, co je vevnitř. Využíváte všechny kapsičky? Máte v kabelce organizér? Udžujete si v ní neustále pořádek? Že ne? Tak to tam musíte mít pěkný chaos. Řád v kabelce není jen velmi praktickou záležitostí, díky které se vyhnete neustálému přehrabování věcí, ale i odrazem vaší osobnosti. Je totiž pravděpodobné, že stejně chaotický a neuspořádaný bude také život majitelky kabelky.

3. Raději kvalita než kvantita

Doby, kdy bylo in mít spousty kabelek nejrůznějších velikostí, barev a vzorů už jsou pryč. Dnešní ženy stále více preferují kvalitní, dražší kabelky, které dokáží sladit ke spoustě outfitů. A my jsme za to rádi! Už dávno navíc nemusí boty ladit s kabelkou. Ba naopak, každá nevšední kombinace je vítána. A proto si dovolujeme říci: „Dámy, pořiďte si raději méně kvalitních, univerzálních kabelek a nebojte se s nimi experimentovat“.

4. Vyhoďte fejky

Kvalitní kabelka přece nemusí stát desetitisíce. Také v naší nabídce najdete kousky, za které se nemusíte stydět a vydrží vám roky. Tak proč kupovat fejky? Zbavte se jich nadobro a doplňte svou sbírku kabelek o mnohem kvalitnější kousky byť ne tak světoznámých značek. Mrkněte třeba na naše oblíbené kabelky Hexagona a Facebag, zajisté nešlápnete vedle a vaše peněženka vám poděkuje.

5. Boty už nemusí ladit s kabelkou

Že kabelka a boty musí být ve stejném odstínu? To už dávno není pravda. Samozřejmě touto kombinací nemůžete nic zkazit ale nebojte se experimentovat. Pro začátek nikdy nezklame například kombinace černé a bílé. A těm odvážnějším se meze nekladou. O tom, jak ladit kabelku, se dočtete více také v našem článku.

6. Čistota je základ

Ať už si pořídíte levnější či dražší kabelku, koženou či syntetickou, každá z nich potřebuje patřičnou péči. Pravidelně tak kabelku čistěte, uchovávejte ji v ochranném obalu a dbejte na to, aby se nezmačkala.

7. S kabelkou kamkoli

Buďte za dámu a nedejte kabelku z ruky. Díky širokému výběru elegantních, ležérních, společenských nebo také sportovních kabelek máte vyhráno. Kabelku tak můžete nosit snad ke každému outfitu.

8. Nenoste v kabelce zbytečnosti

Asi nám dáte za pravdu, že přeplněná kabelka nevypadá příliš vábně. Pokud si přesto s sebou potřebujete vzít více věcí, vemte si rovnou i větší kabelku tak, aby se do ní vše bez problémů vešlo. A co malé kabelky? Ověřte si, zda se to nich vejdou alespoň základní věci jako: telefon, klíče, peníze a doklady.

9. Noste kabelku správně

Každá kabelka je jiná. Jedna větší, druhá menší. Některou hodíte přes rameno, jinou nosíte v ruce a tak dále. Pokud najdete na kabelce menší poutko, určitě není vhodné ji nosit přes rameno, ale spíše v ruce. Pokud je naopak poutko delší, je vhodné nosit kabelku přes rameno či tzv. crossbody.

10. Dolaďte kabelku k outfitu

To, že kabelka vždy nemusí ladit k obuvi už víme. Podstatné však je, aby ladila ke zbylému outfilu. Vždy je tak dobré využívat barvy či odstíny, které k sobě ladí. Stejně tak je tomu i s materiály.

Pomohli jsem vám? My doufáme, že ano. Tak hurá pro novou kabelku.

|

Baví vás psát o módě?

Hledáme nové nadšené extérní kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog

Bagis.cz

Bagis.cz

Parťák na cesty aneb vyhledávač cestovních zavazadel všeho druhu.

Přejít

Galanterio.cz

Galanterio.cz

Široká nabídka módních doplňků shromážděná pro Vás na jednom místě.

Přejít

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Podívejte se na náš facebook

Hlídejte si tajné slevy a akce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.