S čím na cesty? Batoh, taška nebo raději kufr?

Čeká vás výlet, dovolená či pracovní cesta a lámete si hlavu nad tím, jaké zavazadlo zvolit? Rádi vám s výběrem pomůžeme. Mrkněte na výhody a naopak i nevýhody cestovních tašek, kufrů i batohů a výběr půjde snáz. 

S čím na cesty? Batoh, taška nebo raději kufr?

Cestovní kufr

Asi každého z nás jako první doplněk při cestování napadne cestovní kufr. Toto pohodlné cestovní zavazadlo udrží vaše věci v bezpečí, nepomačká je a velmi dobře se s ním manipuluje. Na výběr máte přitom ze spousty barevných motivů ve velikostech S, M a L. Většina kufrů je navíc vybavena tzv. TSA zámkem, který letištní službě umožní případné bezpečné otevření vašeho kufru bez jeho poškození. Velkou výhodou, možná už i samozřejmostí, jsou čtyři kolečka zajišťující hladkou manipulaci s kufrem a teleskopická rukojeť. Cestovní kufry jsou všeobecně doporučovány pro delší cesty, zpravidla letadlem. Rozhodli jste se pro kufr, ale nevíte si rady, zda pořídit kufr textilní či skořepinový?

Textilní kufr

Látkové kufry jsou prostě klasika. Nízká hmotnost, flexibilní materiál, expandér na zvětšení objemu, spousta kapes. Přesně tím se vyznačují všem známé textilní kufry. Pokud ale cestujete letadlem, musíte si dávat pozor také na to, že látkový kufr může promoknout anebo se vám může vrátit poškrábaný či rozřezaný vlivem špatného zacházení v letadle. I přesto se najde spousta zarytých fanoušků starých, dobrých, textilních kufrů a my jsme jedni z nich.
Mrkněte třeba na extrémně lehký, látkový kufr značky Enrico Benetti, který si můžete vzít s sebou i jako příruční zavazadlo do letadla. 

kufr Enrico Benetti

Skořepinový kufr

Skořepinové kufry patří v současné dobře mezi nejoblíbenější. Je tomu tak zejména proto, že jsou vyrobeny z pevného materiálu, který chrání obsah vašeho kufru, dokáží odolávat i ne příliš dobrému zacházení pracovníků letiště, lépe se udržují v čistotě a nepromoknou. Nevýhodou je zpravidla vyšší cena, která je ale zajisté kompenzována pozitivními vlastnostmi těchto typů kufrů. Skořepinové kufry jsou doporučovány na delší cesty a to jako příruční i palubní zavazadlo.
Přesně takový je také krásný, elegantní, černý, skořepinový kufr oblíbené značky Enrico Benetti.

skořepinový kufr

Cestovní taška

Dalším oblíbeným zavazadlem na cesty je cestovní taška. Cestovní tašky jsou ve všeobecnosti lehké, flexibilní a velmi dobře se s nimi manipuluje. Výhodou je také velké množství kapes, takže máte své věci přehledně uspořádány. Nevýhodou cestovních tašek je jejich materiál. Může se totiž stát, že se vám v nich oblečení promočí, pomačká, případně rozbije, na což je nezbytné brát při balení ohled. Cestovní tašky jsou proto vhodné zejména na cestování vlakem, autem či autobusem, kdy máte tašku povětšinou u sebe. Výhodou cestovních tašek je také jejich multifunkčnost. Lusknutím prstu z nich totiž uděláte sportovní tašky, které můžete denně využívat.
Krásné cestovní tašky nabízí Calvin Klein, Enrico Benetti a Hexagona. Jednou z nich je například pánská cestovní taška Calvin Klein

cestovní taška Calvin Klein

Cestovní batoh

Oblíbeným parťákem na cesty je také batoh. Batohy jsou doporučovány zejména low cost cestovatelům, kterým na cesty stačí pár kusů oblečení a nějaké ty drobnosti. Batoh je totiž ideální vzít si s sebou přímo na palubu, a tak jej mít stále u sebe a navíc ušetřit za kabinové zavazadlo. Cestovní batoh je také vhodnou volbou i pro kratší výlety autem, autobusem či vlakem. Máte jej po čas cestování u sebe, poté hodíte na záda a dobrodružství začíná.
Ideálním parťákem na cesty je batoh New Rebels.

cestovní batoh

Pomohli jsme vám? Tak šup za dobrodružstvím.

|

Štítky

  • batoh
  • kufr
  • taška
  • cestování
  • tipy pro cestovatele

Baví vás psát o módě?

Hledáme nové nadšené extérní kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog

Bagis.cz

Parťák na cesty aneb vyhledávač cestovních zavazadel všeho druhu.

Přejít

Galanterio.cz

Široká nabídka módních doplňků shromážděná pro Vás na jednom místě.

Přejít

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Podívejte se na náš facebook

Hlídejte si tajné slevy a akce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.