Jak vybrat ten správný kufr?

Léto v plném proudu a vy ještě nemáte kufr na dovolenou? Nebo už vám dosloužil? Tak to jste tady správně. Vybírání toho pravého kufru totiž není hračka. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak vybrat zavazadlo, které sedne právě vám. V článku najdete pár tipů, které jsou pro výběr cestovního kufru klíčové. 

Jak vybrat ten správný kufr?

Materiál

Pokud zvažujete koupi nového kufru, pravděpodobně vás bude nejvíce zajímat odpověď na otázku: „textilní nebo skořepinový?“. Zklameme vás, ani my vám na ni neodpovíme jednoznačně. Ono to totiž není úplně jednoduché a každý z těchto typů kufrů má svá pro a proti. Pojďte se s nimi seznámit a budete moudřejší.

Textilní 

Textilní kufry mají stále své příznivce a není se čemu divit. Jsou velmi pružné, lehké a mají spoustu kapes. Ve všeobecnosti je doporučujeme využívat spíše jako příruční zavazadlo do letadla, které budete mít stále na očích a nemusíte se tak obávat jeho nedovoleného otevření či potrhání při manipulaci na letišti.

výhody – většinou lehčí než skořepinový, flexibilnější, více kapes, možnost zvětšení objemu
nevýhody - snáze se zašpiní, látka se při špatném zacházení trhá, promokavý

Na obrázku je krásný cestovní kufr italské značky Marina Galanti, konkrétně model Koss velikosti M. Tato velikost bohatě postačí i na delší dovolenou. Na výrobu bylo použito velmi kvalitních a odolných materiálů, takže se nemusíte obávat, že vás tento parťák na cestách zradí.

Textilní kufr

Skořepinový

Skořepinové kufry se těší stále větší oblíbenosti. Jejich hlavní devízou je pevnost materiálu, díky které se nemusíte bát nechat v kufru křehké věci a odevzdat je do zavazadlového prostoru.

výhody – pevný materiál, nepromokavý, omyvatelný
nevýhody – těžší, náchylný k poškrábání

Důležitou roli při výběru cestovního kufru hraje materiál. Ten určuje odolnost celého zavazadla. A zatímco při cestování autem není až tak důležité, z jakého materiálu kufr zvolíte, při cestování leteckou dopravou je to zásadní. Na letištích, jak je známo, není s kufry nakládáno příliš šetrně. 

Na obrázku máte jeden z vašich neoblíbenějších kufrů. Jde o skořepinový kufr z dílny United Colors of Benetton, konkrétně model Aura ve velikosti M v nádherné žluté barvě, se kterým se na letišti určitě neztratíte. Na výběr máme ale také spoustu jiných barev tohoto modelu. Kufr je vyroben z extra silného ABS materiálu a vyztužen v rozích. Je velmi odolný vůči nárazům. Samozžejmostí jsou také 4 kolečka schopné rotace až 360 stupňů.

Skořepinový kufr

Velikost

Na volbě správné velikosti kufru opravdu záleží. A to zejména v případě, že s ním chcete cestovat letadlem. Je totiž velmi důležité dodržovat podmínky leteckých společností, co se povolených rozměrů zavazadla týče. Vždy je tedy na místě si uvědomit, zda hledáte malý, kabinový kufr na kratší dovolenou či velký kufr do zavazadlového prostoru. U našich kufrů najdete vždy podrobný popis rozměrů kufru, díky kterým budete vědět, zda je daný kufr vyhovující či nikoli. Níže jsou pro představu uvedeny rozměry jednotlivých velikostí.

  • Malé – velikost S – výška kolem 55 cm
  • Střední – velikost M – výška kolem 65 cm
  • Velké – velikost L – výška kolem 75 cm

Design

Pozor, design kufru není jen pro ženy. Samozřejmě pro každou ženu je barva a motiv na kufru jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru kufru. Nyní je v tom ale i kousek praktičnosti. Kufry neotřelých barev či motivů vám totiž ušetří spoustu času při hledání svého zavazadla na letišti, potažmo také sníží pravděpodobnost, že si omylem někdo vezme váš kufr. A to se vyplatí ne? Výraznějších kufrů máme u nás na kabelečkách až až. Pokud ale toužíte po něčem střídmějších a preferujete kufr černý nebo třeba béžový, nebojte. I pro vás se tu nějaké kousky najdou. A není jich zrovna málo.

TSA zámek

Pokud pořizujete nový kufr, ujistěte se, že je vybaven tzv. TSA zámkem. TSA zámek neslouží totiž pouze k zamčení vašeho kufru, ale také umožní letištní službě jeho otevření v případě potřeby. Letištní bezpečnostní služba má totiž oprávnění vám zkontrolovat obsah kufru, a to i v případě, že by vám jej mohla poničit. TSA zámek ale dokáží odemknout univerzálním klíčem, aniž by vám znehodnotili kufr.

Sady cestovních kufrů

Potřebujete jak příruční, tak i větší kufr? Pořiďte si některou z našich sad cestovních kufrů a máte vyhráno. V jednom balíčku tak dostanete menší příruční kufr do letadla a k tomu střední a velký. Sadu navíc krásně využijete například na rodinnou dovolenou. Mrkněte na naše sady značek Airtex Paris, BenettonMadisson a Marina Galanti.

Na obrázku vidíte sadu cestovních kufrů, které pro vás vyrobila připravila Marina Galanti, konkrétně model RENO. Skládá se ze 3 kufrů o velikostech S, M a L. Sada je ideální pro cestovatele, kteří rádi poznávají svět při kratších ale i delnších cestách či pro rodiny s dětmi. Všechny kufry k sobě dokonalé ladí a jsou vyrobeny z velmi kvalitního a odolného ABS materiálu. 

Sada cestovních kufrů

|

Baví vás psát o módě?

Hledáme nové nadšené extérní kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog

Bagis.cz

Bagis.cz

Parťák na cesty aneb vyhledávač cestovních zavazadel všeho druhu.

Přejít

Galanterio.cz

Galanterio.cz

Široká nabídka módních doplňků shromážděná pro Vás na jednom místě.

Přejít

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Podívejte se na náš facebook

Hlídejte si tajné slevy a akce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.