Jak pečovat o koženou kabelku

Kožená kabelka je funkční doplněk každé stylové ženy a každá by měla alespoň jednu vlastnit.

Koupě kožené kabelky je vysoká investice, která ale rozhodně stojí za to. Pravá kůže je velice kvalitním materiálem, který se správnou péčí hodně vydrží a stále vypadá elegantně, což se o většině umělých materiálů říct nedá.

Jak pečovat o koženou kabelku

Spolu s pořízením takové kabelky ale souvisí i potřebná péče, kterou musíte svojí kabelce věnovat, aby se její kvalita nikterak nezhoršovala, ba naopak stále vypadala, jako nová.

Prvním bodem je rozhodně péče o nově pořízenou kabelku. Je velice důležité, abyste svoji kabelku naimpregnovala přípravkem určeným na impregnaci kůže. Vždy, když koupíte nový impregnační sprej, ujistěte se, že ho vaše kabelka dobře snáší. Nastříkejte proto trochu impregnačního spreje na spod vaší kabelky, teda na tu stranu, kterou obvykle pokládáte na zem. Takto předejdete tomu, že byste si zničila celou kabelku a zjistíte, zdali tento impregnační přípravek je vhodný pro vaši kabelku. Nezanedbávejte impregnaci, protože kabelku často budete vystavovat vlivům, které ji mohou velmi negativně ovlivnit. Impregnací můžete zamezit poškození vaší kabelky. Díky impregnačním sprejům se kůže jakoby „uzavře“ a bude lépe odolávat vlhkosti, mastnotě a jiným nečistotám. Půjde posléze lépe očistit a bude celkově chráněná. Nezapomeňte kabelku impregnovat vždy po čištění.

Dalším velice důležitým bodem je čistění kabelky. V obchodech je k sehnání mnoho přípravků, které slouží k čištění kůže, a rozhodně vám doporučujeme popřemýšlet nad jejich koupí. Tyto přípravky vám zaručí, že vaše kabelka bude kvalitně vyčištěna a nebudete se muset obávat o její poškození. Opět si ale vždy vyzkoušejte přípravek na spodní část vaší kabelky, aby se nestalo, že nebude pro vaši kabelku vhodný. Pokud nechcete investovat do profesionálních prostředků na čištění kůže, podobně vám pomůže dětský šampon smíchaný s vodou. Vezměte si dobře vymytou lahvičku s rozprašovačem, kápněte do ní trošičku dětského šamponu a dolijte vodou. Následně pořádně protřepte, nastříkejte na kabelku a poté lehce setřete hadříkem z mikrovlákna. Nikdy nepoužívejte na koženou kabelku kapesníčky, kuchyňské utěrky, nebo ručníky. Vždy sahejte po hadříkách z mikrovláken. Snažte se po každém čištění používat speciální krémy, které vyživí kůži a dodají jí znovu „ vláhu“. Nikdy ale nepoužívejte krémy určené na boty, protože ty mají jiné složení a mohly by vaši kabelku poškodit. Opět zdě platí, že musíte nejprve vyzkoušet krém na spodní část vaši kabelky, abyste zjistili, zda ji nijak nepoškozuje.

Když už jsme u čištění, nezapomínejte čistit také uši vaší kabelky a hlavně vnitřek kabelky. Mnoho žen na tuto část zapomíná, do kabelky naházejí všemožné věci, které poté kabelku zevnitř poškodí a najednou se v ní začnou ztrácet věci. Doporučujeme 1x za týden až čtrnáct dní probrat obsah kabelky a vyhodit zbytečnosti.

Určitě také nezapomínejte na péči o zipy a jiné kovové doplňky, které se na vaší kabelce objevují. Zipy přetřete alespoň jednou za čas včelím voskem, aby se vám nestalo, že se zip začne zasekávat. Bohužel je to velice častá chyba, kterou ženy dělají a zipy na kabelkách se jim proto ničí.

Přesuňme se k bodu tři a to je skladování kabelek. Každý prodejce kabelek by vám měl koženou kabelku poskytnout v plátěném obalu, který kabelku chrání. Je důležité si tyto obaly zachovávat pro následné skladování. Pokud víte, že vaši kabelku nebudete delší dobu využívat, nikdy ji neodkládejte jen tak do skříně. Vždy ji důkladně očistěte, naimpregnujte, nakrémujte a schovejte v originálním obalu do skříně. Také vám doporučujeme, abyste neskládaly mnoho kabelek ve skříni na sebe, nebo na ně nepokládaly těžké věci. Vaše kabelka by takhle mohla ztratit svůj původní tvar.

Toto jsou základní body, při jejích dodržování bude vaše kabelka vypadat stále, jako byste ji koupila včera. My vám přejeme, ať vám vaše kabelka dělá nadále velkou radost.

|

Baví vás psát o módě?

Hledáme nové nadšené extérní kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Podívejte se na náš facebook

Hlídejte si tajné slevy a akce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.